gtag('config', 'UA-130501671-1');

NITRA 28. mája (WebNoviny.sk) – Mesto Šaľa a chemický závod Duslo, a. s. spája nová cyklotrasa s dĺžkou 3,43 kilometra.

Väčšina peňazí išla z eurofondov

Investícia dosiahla 1 187 000 eur, pričom väčšina peňazí išla z eurofondov a zo zdrojov Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Päťpercentné spolufinancovanie mesta Šaľa na seba prevzala spoločnosť Duslo, išlo o 60-tisíc eur. „Túto ušetrenú sumu mohlo mesto investovať do športového areálu pri Základnej škole Jozefa Murgaša,“ informovala Dajana Hanesová zo šalianskej radnice.

Cyklotrasu budú využívať denne

Výstavba cyklotrasy sa začala v druhej polovici septembra 2018. Jej súčasťou je 216 parkovacích miest pre bicykle, dva mostíky a osvetlenie. Trasa prechádza cez katastrálne územia mesta Šaľa a obce Močenok.

Je isté, že zamestnanci Dusla budú cyklotrasu využívať denne. Je to bezpečný a ekologický spôsob dopravy do práce,“ povedal primátor Šale Jozef Belický.

Mesto má v pláne aj výstavbu ďalších cyklistických komunikácií. V súčasnosti pripravuje podklady pre cyklotrasu do Diakoviec. „Snažíme sa získať podporu aj pre projektovú dokumentáciu na cyklotrasu medzi Vlčanmi a Šaľou,“ doplnil Belický.

Cez katastrálne územie Šale prechádza spolu s vážskou cyklomagistrálou 14,5 kilometra cyklotrás.

Viac k témam: cyklotrasa
Zdroj: Webnoviny.sk – Šaľu a závod Duslo už spája cyklotrasa postavená z eurofondov, pribudli aj parkovacie miesta © SITA Všetky práva vyhradené.