gtag('config', 'UA-130501671-1');

HAVANA 29. mája (WebNoviny.sk) – Kuba legalizovala súkromné siete wifi a dovoz zariadení ako sú routre. Uvoľnila sa tak jedny z najprísnejších pravidiel používania internetu na svete.

Opatrenie, ktoré v stredu oznámili štátne médiá, zlegalizuje tisícom Kubáncov prístup na internet, ktorý si zabezpečovali vytvorením podomácky vyrobených digitálnych sietí z pašovaných zariadení.

Štát v posledných rokoch takéto aktivity toleroval. Zdá sa, že poskytovať internet svojim zákazníkom budú môcť teraz aj súkromné podniky. Znamenalo by to vznik internetových kaviarní, ktoré sú na Kube prakticky neznáme.

Zatiaľ čo nové nariadenie umožní obyvateľom pripojiť sa na internet pomocou vlastného zariadenia a deliť sa o signál s ostatnými, internet bude aj naďalej podliehať štátnej kontrole. Jediným monopolným poskytovateľom internetu zostávajú totiž kubánske štátne telekomunikácie.

Viac k témam: internet, WiFi
Zdroj: Webnoviny.sk – Kuba legalizovala súkromné wifi siete a dovoz routrov, ale internet bude aj naďalej kontrolovať © SITA Všetky práva vyhradené.