gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA/PREŠOV 29. mája (WebNoviny.sk) – Streľba z plynovej pištole z idúceho auta stála 22-ročného Humenčana obvinenie z výtržníctva. Obyvateľov osady Podskalka v Humenom vydesil mladý vodič BMW ešte v apríli.

Dvakrát vystrelil z auta

Ako agentúru SITA informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, Humenčan cez strešné okno vystrčil ruku a dvakrát vystrelil do vzduchu z plynovej pištole.

Za podobný čin už bol dokonca odsúdený. Obvinený je stíhaný na slobode a v prípade dokázania viny mu hrozí trest na šesť mesiacov až tri roky.

Zaistili desiatky nábojov

Tri roky až osem rokov za mrežami zase hrozí 50-ročnému Humenčanovi, ktorý strieľal v rekreačnej oblasti Domaša, v časti Monika. Ako uviedla Ligdayová, muž si bez povolenia zadovážil krátku guľovú zbraň a náboje, a opakovane z nej vystrelil.

Privolaní policajti na mieste zaistili 78 nábojov rôzneho kalibru aj zbraň. Vyšetrovateľ muža obvinil z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Viac k témam: Polícia SR, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia obvinila dvoch Humenčanov, mladík vystrelil z idúceho auta a ďalší muž strieľal na Domaši © SITA Všetky práva vyhradené.