gtag('config', 'UA-130501671-1');

KYJEV 29. mája (WebNoviny.sk) – Úrad ukrajinského prezidenta obviňuje bývalú hlavu štátu Petra Porošenka z toho, že pri jeho odchode z funkcie nechal odstrániť kľúčové počítačové vybavenie z dôležitej zasadacej miestnosti.

Predseda Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny Olexandr Danyľuk, ktorého do funkcie vymenovali v utorok, oznámil, že z takzvanej situačnej miestnosti, kde sa konajú stretnutia prezidenta v prípade naliehavých bezpečnostných záležitostí, zmizli všetky zariadenia.

Vo videu, ktoré zverejnil na internete, ukazuje prázdnu miestnosť, z ktorej stien vytŕčajú káble a sú na nich aj viditeľné stopy po monitoroch. Danyľuk okrem iného tvrdí, že Porošenkovi zamestnanci odstránili servery s tajnými informáciami.

Porošenkov hovorca Sviatoslav Ceholko sa vyjadril, že exprezident z vlastných peňazí zaplatil prenajatie vybavenia a to museli vrátiť.

Viac k témam: krádež, ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Porošenka obvinili zo zmiznutia počítačového vybavenia aj serverov s tajnými informáciami © SITA Všetky práva vyhradené.