gtag('config', 'UA-130501671-1');

TOKIO 29. mája (WebNoviny.sk) – Návrh automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) na zlúčenie s Renaultom predložili výrobcovi áut Nissan. Šéf Renaultu Jean-Dominique Senard bol v stredu v Tokiu na zasadaní vedenia trojčlennej aliancie Renaultu, Nissanu a menšej japonskej automobilky Mitsubishi.

Nissanu robí ťažkosti aj poškodená povesť

Mali sme otvorenú a transparentnú diskusiu o nedávnom návrhu pre Renault zo strany FCA. Na zasadaní sa diskutovalo aj o niekoľkých aktuálnych prevádzkových záležitostiach aliancie,“ uviedla vo vyhlásení aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi.

Predpokladá sa, že návrh firmy Fiatu komplikuje situáciu Nissanu v čase, keď má množstvo problémov. Nissanu robí ťažkosti prudký pokles zisku a poškodená povesť od zatknutia jeho bývalého šéfa Carlosa Ghosna v novembri minulého roka na základe obvinení zo zneužitia financií.

Jeho financie sú vo vážnych problémoch

Pre Nissan je naozaj dôležité, aby sa dostal do rovnocennej pozície, aby získal vyjednávaciu silu, povedal Kacuja Takeuči, analytik Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities. Je to však mimoriadne ťažké, keďže jeho financie sú vo vážnych problémoch, dodal Takeuči.

Vedenie Renaultu bude zasadať začiatkom budúceho týždňa, aby rozhodlo, či súhlasí s návrhom FCA. Aj keď rozhodnutie bude kladné, očakáva sa, že konzultácie s odborármi, vládami, protimonopolnými úradmi a ďalšími regulátormi zaberú rok.

Viac k témam: Fiat Chrysler, Nissan, Renault
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf Renaultu sa stretol s vedením Nissanu, diskutovali o návrhu Fiatu Chrysler na zlúčenie © SITA Všetky práva vyhradené.