gtag('config', 'UA-130501671-1');

KYJEV 30. mája (WebNoviny.sk) – Poslanci ukrajinského parlamentu odmietli prijať rezignáciu vlády. Opäť sa tak vzopreli novému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému, ktorý sa usiluje o lojálnejší kabinet.

Hlasovali o odstúpení premiéra

Verchovna rada Ukrajiny vo štvrtok hlasovala o odstúpení premiéra Volodymyra Hrojsmana a jeho odmietnutím tak bude pokračovať v činnosti súčasná vláda.

Zelenskyj, ktorý v apríli zvíťazil v prezidentských voľbách, čelí nepriaznivému postoju parlamentu, ktorému dominujú podporovatelia exprezidenta Petra Porošenka.

Zelenskyj vypísal predčasné parlamentné voľby

Nový prezident vypísal na 21. júla predčasné parlamentné voľby, pričom sa tiež usiloval o to, aby sa konali podľa zmeneného volebného zákona. Parlament však zmeny minulý týždeň odmietol.

Napriek vzdoru parlamentu ho Zelenskyj vo štvrtok požiadal, aby odvolal troch najvyššie postavených Porošenkových stúpencov – ministra zahraničných vecí Pavla Klimkina, ministra obrany Stepana Poltoraka a šéfa spravodajskej služby SBU Vasyla Hrycaka. Termín hlasovania v tejto veci zatiaľ nestanovili.

Viac k témam: rezignácia, ukrajinský parlament, ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinský parlament sa opäť vzoprel prezidentovi Zelenskému, odmietol prijať rezignáciu vlády © SITA Všetky práva vyhradené.