gtag('config', 'UA-130501671-1');

NITRA 31. mája (WebNoviny.sk) – Plánovaná uzávierka jednosmernej cesty, ktorá prepája mestskú časť Zobor s centrom Nitry, sa odkladá. Informoval o tom v piatok hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Presný termín nie je známy

Cestu mali uzavrieť už v piatok, obmedzenie malo trvať do 13. júla. Je to jediná prístupová komunikácia k rozostavanému obchodno-bytovému komplexu Promenáda Living Park a investor ju žiadal dočasne uzavrieť pre zásobovanie stavby.

“Dôvodom odkladu sú zistenia, ktoré vyplynuli zo štvrtkovej obhliadky miesta. V momente, keď bude projektová dokumentácia v súlade s realitou, cestu uzavrieme. O presnom termíne budeme informovať,“ uviedol Holúbek.

Plánovali vytvoriť dočasnú obchádzku

Jednosmernú komunikáciu využívajú dopoludnia obyvatelia Zobora na dopravu do centra mesta, popoludní je prejazdná v opačnom smere z centra na Zobor.

Mesto plánovalo vytvoriť dočasnú cestu pre verejnú dopravu, chodcov aj cyklistov poza umyváreň automobilov, kde je v súčasnosti cyklochodník. Do vybudovania dočasnej cesty mala byť súčasná jednosmerka otvorená aspoň v čase rannej špičky od 7:00 do 8:30.

Viac k témam: uzávierka
Zdroj: Webnoviny.sk – Plánovanú uzávierku jednosmernej cesty v Nitre odložili, pri obhliadke sa zistili nedostatky © SITA Všetky práva vyhradené.