gtag('config', 'UA-130501671-1');

BRATISLAVA 31. mája (WebNoviny.sk) – Poslanci ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR vypočujú uchádzačov o post ústavných sudcov v pondelok 17. júna. Informoval o tom na sociálnej sieti Facebook člen výboru Ondrej Dostál (SaS).

Zvažovali aj víkendový termín

Pôvodne parlamentný výbor zvažoval aj víkendový termín. Pred poslancov predstúpi dovedna 16 uchádzačov, z ktorých sú iba dvaja nováčikovia. Ostatní sa uchádzali o post už v predošlých troch voľbách.

Na Ústavnom súde SR chýbajú stále šiesti sudcovia z trinástich. Národná rada SR bude hľadať ešte šesticu vhodných kandidátov tak, aby na celkovom zozname pre prezidenta bolo 18 mien. Voľba je naplánovaná na najbližšej schôdzi parlamentu, ktorá sa začína 18. júna.

Záujem prejavil Procházka aj Pfundtner

Na verejnom vypočutí sa musia zúčastniť aj tí kandidáti, ktorí už pred výbor predstúpili pred predchádzajúcimi voľbami, niektorí aj viackrát. Ako nováčikovia sa predstavia iba dvaja – Rudolf Čirč a Peter Kubík.

Okrem nových kandidátov sa uchádza o post na košickom súde aj bývalý predseda strany Sieť Radoslav Procházka či štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Edita Pfundtner.

Vo štvrtej voľbe bude NR SR hlasovať aj o Kataríne Čechovej, Ladislavovi Duditšovi, Michalovi Ďurišovi, Liborovi Duľovi, Borisovi Gerberym, Martine Jánošíkovej, Štefanovi Kseňákovi, Michalovi Matulníkovi, Petrovi Melicherovi, Zuzane Pitoňákovej, Petrovi Strakovi a Robertovi Šorlovi.

Viac k témam: SaS Sloboda a Solidarita, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Termín štvrtého vypočúvania kandidátov na ústavných sudcov sa zmenil, predstavia sa aj nováčikovia © SITA Všetky práva vyhradené.