gtag('config', 'UA-130501671-1');

20.8.2019 (Webnoviny.sk) – Americká technologická spoločnosť Apple sa zaviazala minúť viac ako 6 mld. USD na tvorbu pôvodných televíznych programov a filmov pre svoju pripravovanú streamovaciu službu Apple TV+. Informuje o tom portál cnbc.com s odvolaním sa na správu denníka Financial Times.

Firma Apple nedávno uviedla, že jej streamovacia služba sústreďujúca sa na pôvodnú tvorbu odštartuje na jeseň. Podľa denníka sa Apple snaží túto službu odštartovať v najbližších dvoch mesiacoch, čiže predtým ako 12. novembra začne fungovať streamovacia služba Disney+.

Správa denníka Financial Times zdôrazňuje ochotu spoločnosti Apple vynaložiť vysoký objem financií, aby vytvorila dostatok originálneho obsahu na preniknutie na konkurenčný trh streamovacích služieb. Podľa agentúry Bloomberg Apple uvažuje, že jeho TV+ bude stáť mesačne 9,99 USD, čiže o tri doláre viac ako Disney+.

(1 EUR = 1,1103 USD)

Zdroj: Webnoviny.sk – Apple vynaloží miliardy dolárov na tvorbu filmov pre svoju plánovanú streamovaciu službu TV+ © SITA Všetky práva vyhradené.