gtag('config', 'UA-130501671-1');

20.8.2019 (Webnoviny.sk) – Polícia pátra po podvodníkoch, ktorí sa zamerali na dôchodcov. Partia mužov im ponúkne pomoc a oberú ich o peniaze.

Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, 75-ročnú ženu v trenčianskej časti Opatová oslovil muž a ponúkol sa, že jej opraví plot pri dome.

Pýtali ďalšie peniaze

Dôchodkyňa najskôr odmietla s tým, že nemá peniaze. Neznámy jej však ochotne navrhol, že ju odvezie do banky a múrik jej opravia, len musí nakúpiť materiál. Žena súhlasila. Partia Rómov skutočne aj začala natierať plot a múrik.

Jednému z nich po výzve, aby šli prepočítať peniaze za prácu, dala najskôr 400 eur. Muž však pýtal ďalšie peniaze, aby mohli prácu dokončiť. Žena mu dala ešte 600 eur s tým, že prácu dokončia, keď sa vrátia z obedu. Odvtedy už pomocníkov nevidela a prišla o 1 000 eur.

Ľudovíta obrali o 2 300 eur

Muž, ktorý ju oslovil bol nízky, mal oblečenú zeleno-oranžovú reflexnú bundu. Pravdepodobne tá istá partia použila rovnakú fintu aj v ďalšom prípade.

Ľudovíta z Trenčína postupne obrali o 2 300 eur. Muži sa pravdepodobne pohybujú na červenom nákladnom vozidle Iveco Daily s evidenčným číslom Malaciek. Prípady polícia vyšetruje.

Viac k témam: dôchodkyňa, podvodníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Dôchodkyni ponúkli pomoc pri oprave plotu, partia mužov ju potom obrala o stovky eur © SITA Všetky práva vyhradené.