gtag('config', 'UA-130501671-1');

20.8.2019 (Webnoviny.sk) – Policajti z Okresného riaditeľstva policajného zboru v okrese Bratislava III objasnili prípad sudov s nebezpečnými látkami, ktoré našli v bratislavskej mestskej časti Lamač a na dvoch miestach v mestskej časti Nové Mesto. Obvinili dvoch mužov, 42-ročného Seničana a 44-ročného Bratislavčana.

Hrozia im tri roky za mrežami

Čelia obvineniu z prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi spáchaný formou spolupáchateľstva, za ktorý im v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Škoda súvisiaca s odvozom, likvidáciou sudov a následnou sanáciou a rekultiváciou územia bola vyčíslená na viac ako 13-tisíc eur,“ uviedla bratislavská krajská polícia na svojej facebookovej.

Sudy vyhodili do trávnatého porastu

Obvinení mali 10. apríla v ranných hodinách na motorovom vozidle vyniesť zo skladu na Gessayovej ulici v Petržalke dokopy 21 sudov s odpadom. Tie mali následne vyhodiť do trávnatého porastu v spomínaných lokalitách.

Policajti zobrali vzorky látok z jednotlivých sudov a zaslali ich na odborné posúdenie a chemickú analýzu.

Nebezpečný odpad

Zaistené vzorky obsahovali látky, ktoré podľa Ministerstva životného prostredia SR patria medzi nebezpečný odpad.

Vyšetrovaním tohto prípadu environmentálnej kriminality sa naďalej zaoberá príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva policajného zboru v Bratislave III,“ uviedli na sociálnej sieti.

Viac k témam: obvinenie, odpad
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Dvojica vyhodila do trávnatého porastu sudy s nebezpečnými látkami, už čelí obvineniam © SITA Všetky práva vyhradené.