gtag('config', 'UA-130501671-1');

20.8.2019 (Webnoviny.sk) – V americkom Indianapolise zatkli šoféra nákladného auta, ktorý chcel v Memphise v Tennessee zastreliť ľudí v kostole. Agent FBI uviedol, že Thomas Matthew McVicker chcel vo štvrtok „spáchať masovú streľbu a samovraždu„. Bližšie informácie o jeho zatknutí nezverejnili.

Kamarátka 38-ročného muža z alabamského mesta Fairhope tento mesiac agentovi FBI povedala, že McVicker zvažoval „vystrieľať kostol“ alebo zabiť ľudí na ulici.

Neskôr agentovi zatelefonovala a uviedla, že McVicker jej prezradil, že streľbu si naplánoval na štvrtok, keď bude v Memphise, pričom chcel svojím nožom „podrezať pastorovi hrdlo„.

Jeho matka povedala FBI, že jej syn vlastní strelnú zbraň, niekedy užíva kokaín a metamfetamín a trpí schizofréniou. McVicker spomínanej kamarátke tiež povedal, že „do jeho tela vstúpili zlé bytosti a mučia ho„. Keď sa ho spýtala, prečo chce zabiť nevinných ľudí, odpovedal, že „mu v noci do postele dávajú duchovné hady a pavúky„. „Videl som ich len párkrát, no cítim, ako sa plazia po mne a podo mnou,“ vyjadril sa podozrivý.

Agenti FBI od zamestnávateľa zistili, že muž požiadal na štvrtok o dovolenku, ktorú chcel stráviť v Memphise. Presné miesto jeho plánovaného útoku nezverejnili.

Viac k témam: americká polícia, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž plánoval vystrieľať kostol a pastorovi podrezať hrdlo, udala ho kamarátka © SITA Všetky práva vyhradené.