gtag('config', 'UA-130501671-1');

20.8.2019 (Webnoviny.sk) – Tisíce francúzskych policajtov zriaďujú kontrolné stanovištia a prečesávajú atlantické pobrežie, aby zaistili bezpečnosť v meste Biarritz, v ktorom sa bude cez víkend konať summit lídrov G7.

Demonštranti si tu už rovnako zakladajú tábory a pripravujú sa na protesty pred podujatím, ktoré sa uskutoční 24. až 26. augusta.

V pohotovosti bude pri tejto príležitosti viac ako 13-tisíc policajtov, pričom francúzske a španielske tajné služby spolupracujú pri identifikovaní potenciálnych hrozieb, uviedol v utorok francúzsky minister vnútra Christophe Castaner.

Na stretnutí lídrov skupiny siedmich najvyspelejších krajín sveta nebude chýbať americký prezident Donald Trump, hosťujúci francúzsky prezident Emmanuel Macron, ani lídri Británie, Nemecka, Japonska, Kanady a Talianska. Mesto Biarritz leží na pobreží Atlantiku v blízkosti hraníc so Španielskom.

Viac k témam: francúzska polícia, summit G7
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisíce policajtov zaplnili miesto konania summitu lídrov G7, tábory si robia aj demonštranti © SITA Všetky práva vyhradené.