gtag('config', 'UA-130501671-1');

21.8.2019 (Webnoviny.sk) – Blížiace sa majstrovstvá sveta vo veslovaní v rakúskom Ottensheime sa budú odohrávať v tieni tragédii. V stredu popoludní vylovili z Dunaja mŕtveho bieloruského reprezentanta v paraveslovaní. Potvrdili to pre ORF rakúske policajné zdroje.

Podľa prvých výsledkov vyšetrovania sa nešťastník prevrhol so svojou loďou do Dunaja počas tréningovej jazdy neďaleko súťažnej trate. Tragédia sa odohrala v mieste, kde bola trojmetrová hĺbka a napriek prítomnosti záchranárov pretekár nehodu neprežil.

Na svetovom šampionáte vo veslovaní v Ottensheime sa predstaví rekordný počet približne 2-tisíc športovcov z 80 krajín. V hľadisku a popri brehu Dunaja sa očakáva až 50 000 divákov.

Hoci má mestečko Ottensheim oficiálne iba 4767 obyvateľov, v boji o usporiadanie MS 2019 dostalo prednosť pred nemeckým Hamburgom, českými Račicami a talianskym Varese.

Viac k témam: Dunaj, majstrovstvá sveta vo veslovaní, smrť
Zdroj: Webnoviny.sk – Majstrovstvá sveta vo veslovaní sa budú niesť v tieni tragédie, zahynul bieloruský reprezentant v paraveslovaní © SITA Všetky práva vyhradené.