gtag('config', 'UA-130501671-1');

21.8.2019 (Webnoviny.sk) – Opitých cyklistov, medzi nimi aj dve ženy, chytili policajti v Trenčianskom kraji. Takmer tri promile nafúkala iba 22-ročná Nikola, ktorú si hliadka v utorok všimla na ceste medzi Považskou Bystricou a Prečínom.

Nafúkala takmer tri promile

Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, cyklistka bez prilby jazdila zo strany na stranu.

Pri dychovej skúške jej namerali 2,63 a pri opakovanej až 2,85 promile alholu v dychu. Na Staromyjavskej ulici v Myjave zase kontrolovali 59-ročného bicyklistu. Ten mal 2,62 promile.

Hrozí im pokuta

Na frekventovanej ceste medzi obcami Brezolupy – Hradište spadla z bicykla 61-ročná Eva. Utrpela ľahké zranenia a zistili jej 1,63 promile.

Po Partizánskej ulici v Bánovciach nad Bebravou sa zase neisto pohyboval 58-ročný cyklista. Ten nafúkal 2,25 promile. Nezodpovedným cyklistom hrozí v správnom konaní pokuta až do 800 eur.

Viac k témam: cyklista, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti chytili poriadne opitých cyklistov, Nikola bez prilby nafúkala takmer tri promile © SITA Všetky práva vyhradené.