gtag('config', 'UA-130501671-1');

21.8.2019 (Webnoviny.sk) – Podpredseda Smeru Richard Raši nepočul o tom, že by mal premiér Peter Pellegrini odísť zo Smeru. Povedal to pred stredajším rokovaním vlády. „O tejto debate som nepočul,“ povedal Raši a dodal, že neočakáva ani to, že by odišla ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Ministerka sa totiž rozhodla, že legislatívny návrh k stratifikácii nemocníc na rokovanie vlády nepredloží ako návrh ústavného zákona. Bola to požiadavka predsedu Smeru Roberta Fica.

Trend na svojom webe v utorok priniesol informáciu, že Peter Pellegrini je na 80 percent rozhodnutý, že Smer opustí a bude pokračovať v politike bez Roberta Fica.

Informácie webového portálu poskytli viacerí členovia najsilnejšej vládnej strany. Kameňom úrazu je v tejto chvíli obsadenie kandidátky Smeru do ďalších volieb, kde sa predstavy premiéra a predsedu strany zásadne rozchádzajú. Na tejto otázke by sa Smer mohol rozštiepiť.

Viac k témam: minister zdravotníctva SR, premiér Slovenskej republiky, vicepremiér pre informatizáciu
Zdroj: Webnoviny.sk – Raši nepočul o tom, že by mal Pellegrini odísť zo strany Smer-SD a vyjadril sa aj ku Kalavskej © SITA Všetky práva vyhradené.