gtag('config', 'UA-130501671-1');

21.8.2019 (Webnoviny.sk) – Ruský minister zahraničia v stredu rokoval s venezuelskou viceprezidentkou o rozšírení hospodárskych, vojenských a ďalších vzťahov medzi Moskvou a Caracasom.

Sergej Lavrov počas stretnutia s Delcy Rodríguez uviedol, že jeho krajina podporí Venezuelu a ďalších v ich úsilí „oponovať proti akýmkoľvek nezákonným jednostranným metódam vydierania a nátlaku“. Rodríguez zase sľúbila, že Venezuela bude pokračovať „v boji za slobodu“.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí po rokovaniach Rodríguez a Lavrova oznámilo, že „potvrdili pripravenosť pokračovať v spoločnej práci na projektoch vo sférach hospodárstva, vedy, technológií, kultúry a vojensko-technickej spolupráce“.

Rusko podporuje venezuelského prezidenta Nicolása Madura. Spojené štáty americké a desiatky ďalších krajín zase podporujú venezuelského opozičného lídra Juana Guaidóa, ktorého uznávajú aj za dočasného prezidenta Venezuely.

Viac k témam: rokovanie, spolupráca, štátna podpora
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko rokovalo s Venezuelou o bilaterálnych vzťahoch, sú pripravení pokračovať v spoločnej práci © SITA Všetky práva vyhradené.