gtag('config', 'UA-130501671-1');

21.8.2019 (Webnoviny.sk) – Iniciatíva Za slušné Slovensko plánuje verejné zhromaždenia v septembri, na výročie Nežnej revolúcie v novembri a tiež na výročie vraždy novinára Jána Kuciaka, ktoré pripadá na 21. februára budúceho roku.

Ako ďalej iniciatíva informovala agentúru SITA, počas vyšetrovania vraždy novinára a jeho partnerky sa odhalilo mnoho hrozných vecí, napríklad prepojenia a vplyv Mariána K. na politikov a predstaviteľov štátnych orgánov alebo použitie vládneho špeciálu na únos vietnamského občana.

Tibor Gašpar sa odhalil ako nedôveryhodný policajný prezident a Mária Trošková s Viliamom Jasaňom ako spojka medzi úradom vlády a talianskou mafiou,“ uviedla iniciatíva.

Dúfajú v ukončenie vyšetrovania

Zástupcovia iniciatívy zdôraznili, že dúfajú, že vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy bude čoskoro ukončené a páchatelia obžalovaní.

Naša prvá požiadavka sa vďaka odvážnej a dôkladnej práci vyšetrovateľov a prokurátorov napĺňa. Pozorne ju naďalej sledujeme. Druhá požiadavka, konkrétne nová a dôveryhodná vláda, získava na dôležitosti každou ďalšou odhalenou kauzou ako aj prichádzajúcimi voľbami. Chceme vládu, ktorá je založená na demokratických princípoch a nemá prepojenia na organizovaný zločin. Vládu, ktorá dokáže obnoviť dôveru ľudí v štátne inštitúcie,“ konštatuje iniciatíva.

Z tohto dôvodu podľa jej predstaviteľov vyjdú ľudia na námestia po celom Slovensku 20. septembra.

Spravodlivosť pre všetkých

Spájame sa aj s inými organizáciami naprieč občianskym sektorom, so sestričkami, vedcami, učiteľmi, farmármi, umelcami, študentmi, klimatickými aktivistami a ďalšími. Stojíme pri sebe a navzájom sa podporujeme. Všetkým nám ide o to isté. O spravodlivosť pred zákonom pre všetkých bez rozdielu. O slušnú a fungujúcu krajinu, kde organizovaný zločin nemá vplyv na politikov,“ uviedla iniciatíva.

Za slušné Slovensko zároveň vyjadrilo podporu všetkým poctivým policajtom a prokurátorom. „Bez nich by nebolo možné, aby vyšetrovanie nezávisle napredovalo. Stojíme pri nich, lebo vieme, pod akým obrovským politickým aj celospoločenským tlakom sú. Rovnako ako novinári, ktorí aj naďalej odkrývajú pravdu, napriek lustráciám, vyhrážkam a neúcte od predstaviteľov štátu,“ dodala iniciatíva.

Viac k témam: pochod „Za slušné Slovensko“, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Verejné zhromaždenia sa pravdepodobne opäť uskutočnia v septembri, v novembri aj na výročie vraždy Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.