gtag('config', 'UA-130501671-1');

22.8.2019 (Webnoviny.sk) – Hodnota akcií výrobcu elektromobilov Tesla pred otvorením riadneho obchodovania na burze v USA vo štvrtok stúpla o 2 percentá po správe o tom, že generálny riaditeľ nemeckého Volkswagenu Herbert Diess uvažuje o kúpe podielu v americkej automobilke.

Správu o údajnom záujme šéfa Volkswagenu o podiel v Tesle zverejnil nemecký časopis Manager Magazin. Časopis citoval zdroje, podľa ktorých si Diess myslí, že Volkswagen by mohol profitovať zo znalostí Tesly pri produkcii batérií a softvéru.

Časť svojich ziskov však akcie Tesly vymazali, keď hovorca Volkswagenu Pietro Zollino správu časopisu poprel. „Nie je to vôbec podložené. Ide o čistú špekuláciu,“ uviedol hovorca pre televíziu CNBC.

Po otvorení riadneho obchodovania na americkej burze však akcie Tesly boli stále vyššie o viac ako jedno percento, čo trhovú hodnotu firmy zväčšovalo o vyše 400 mil. USD.

Viac k témam: akcie, tesla, Volkswagen (VW)
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf Volkswagenu Herbert Diess vraj chce kúpiť podiel v Tesle, hodnota firmy na trhu stúpla © SITA Všetky práva vyhradené.