gtag('config', 'UA-130501671-1');

22.8.2019 (Webnoviny.sk) – Polícia vo Švédsku zatkla ďalších dvoch ľudí v súvislosti s výbuchom, ktorý začiatkom augusta poškodil centrálu dánskeho daňového úradu v Kodani a spôsobil ľahké zranenia jednej osobe.

Medzinárodný zatykač na štvrtého podozrivého

Informovala o tom kodanská polícia s tým, že muži, ktorých zatkli ich švédski kolegovia, sú vo veku 22 a 27 rokov. Vo väzbe sú tak pre výbuch už traja ľudia. Polícia pátra aj po štvrtom podozrivom, na ktorého vydali medzinárodný zatykač.

Vyšetrovateľ Brian Belling vo štvrtok uviedol, že polícia pokračuje vo vyšetrovaní incidentu. „Sme presvedčení, že páchatelia budú čeliť spravodlivosti,“ dodal.

Ďalšia explózia pred policajnou stanicou

Výbuch pri daňovom úrade sa stal 6. augusta. O štyri dni neskôr v Kodani zase ďalšia explózia otriasla budovou policajnej stanice.

V oboch prípadoch páchatelia použili priemyselné výbušniny. Polícia však výbuchy bezprostredne nespojila. Pri druhom zmienenom výbuchu sa nikto nezranil.

Viac k témam: bombový útok, daňový úrad, výbuch bomby, zatykač
Zdroj: Webnoviny.sk – V prípade výbuchu v Kodani zatkli už troch ľudí, jeden polícii stále uniká © SITA Všetky práva vyhradené.