gtag('config', 'UA-130501671-1');

23.8.2019 (Webnoviny.sk) – Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) chce vymeniť členov predstavenstva jej dcérskej firmy Infra Services.

Dôvodom je, že Predstavenstvo Infra Services konalo podľa BVS nehospodárne, keď na podnet zástupcu minoritného akcionára spoločnosti Hedin poskytlo odstupné bývalému generálnemu riaditeľovi Infra Services Milanovi Hutkaiovi vo výške takmer 150-tisíc eur.

Ako uviedli pre agentúru SITA, Predstavenstvo BVS tak spraví hneď po ukončení konania Protimonopolného úradu SR (PMÚ), ktoré aktuálne bráni výkonu akcionárskych práv BVS.

Navýšenie odstupného

Bratislavské vodárne takto reagujú aj na žiadosť skupiny 26 malých akcionárov BVS pod zastúpením petržalského miestneho poslanca Miroslava Draguna, ktorá žiada o zrušenie uznesenia Predstavenstva Infra Services o navýšení odstupného pre Hutkaia.

Ten dostal namiesto odstupného vo výške päťnásobku platu až 12-násobok, čo je podľa malých akcionárov BVS „absolútne neprijateľné„.

Kauzy a prešľapy

Malí akcionári budú požadovať od vedenia BVS účasť svojho nominanta v budúcom predstavenstve Infra Services, keďže podľa ich názoru sa práve ukázalo, že pokiaľ sedia v predstavenstve len nominanti Bratislavy a menšinového akcionára, tak vždy sa nájdu nejaké kauzy a prešľapy,“ uviedol Dragun.

Vodárne však vnímajú ako dôležitejší predpoklad pre „zastávanie funkcie člena predstavenstva jeho odbornú spôsobilosť a morálnu integritu a nie to, či je nominantom minoritného, alebo majoritného akcionára,“ uviedli pre agentúru SITA.

Viac k témam: BVS Bratislavská vodárenská spoločnosť, Infra Services, odstupné, PMÚ Protimonopolný úrad
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavské vodárne chcú vymeniť členov predstavenstva „dcéry“, dôvodom je odstupné exriaditeľa © SITA Všetky práva vyhradené.