gtag('config', 'UA-130501671-1');

23.8.2019 (Webnoviny.sk) – S vážnymi zraneniami skončil 32-ročný chodec, ktorého vo štvrtok v Medovarciach v okrese Krupina zrazila žena bez vodičského preukazu. Je podozrenie, že vodička bola pod vplyvom liekov.

Muža ratovali leteckí záchranári

Ako informovala banskobystrická krajská polícia, 44-ročná vodička sa nedostatočne venovala riadeniu a narazila do muža, ktorý išiel po pravej strane cesty. Chodca po náraze prehodilo cez auto a dopadol na betónový odvodňovací kanál. Auto ostalo zakliesnené na hrane kanála.

Ťažko zraneného muža previezol do nemocnice vrtuľník. Na zistenie alkoholu mu odobrali krv. Vodičke alkohol pri dychovej skúške nezistili, no odobrali jej krv aj moč s podozrením na užitie veľkého množstva antidepresívnych liekov alebo iných návykových látok. Polícia bude v ďalšom konaní preverovať aj podozrenie z neoprávneného použitia motorového vozidla.

Desiatky nehôd v Banskobystrickom kraji

Za sedem mesiacov zaevidovali policajti v Banskobystrickom kraji 57 nehôd s účasťou chodcov, z toho 15 majú na svedomí samotní chodci.

O život prišiel jeden chodec a 52 chodcov bolo zranených, z toho 11 ťažko. Na priechode pre chodcov vodiči zrazili 16 chodcov.

Viac k témam: dopravná nehoda, leteckí záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Žena bez vodičáku narazila do chodca, muža prehodilo cez auto a dopadol na odvodňovací kanál © SITA Všetky práva vyhradené.