gtag('config', 'UA-130501671-1');

23.8.2019 (Webnoviny.sk) – Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR sa zaoberá možným vynášaním informácií podnikateľovi Marianovi K. policajtmi. „Úrad inšpekčnej služby sa zaoberá časťou medializovanej komunikácie M. K. Keďže ide o rozsiahlu komunikáciu, postupne preverujeme aj tieto informácie,“ povedal pre agentúru SITA hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov.

Denník N zverejnil vo štvrtok časť komunikácie väzobne stíhaného podnikateľa, ktorá naznačuje, že z prostredia polície mohol mať informácie o svojich kauzách aj o vražde Jána Kuciaka.

Vedel o policajnej razii

Komunikácia cez aplikáciu Threema podľa denníka ukazuje, že Marian K. mal informáciu aj o tom, že bude mať vo firme policajnú raziu. Niekto mu vynášal aj podrobnosti o vyšetrovaní vraždy novinára.

Marian K. 14. mája 2018 tesne po polnoci napísal Alene Zs.: „Ráno dôjdu pandle na návštevu hľadať zmenky. P..u nájdu, dajú si kaffe a pôjdu do p..e. Takže sa možno chvíľu nebudem hlásiť. Ale kľud, všetko je pod kontrolou.“

Policajtov volal Marian K. „pandle“ alebo „čapice“. Alenu Zs. akýkoľvek záujem novinárov alebo polície o Mariana K. rozrušil, on ju upokojoval. „Ale samozrejme, že hlásenie o akcii prišlo.“

Vypočúvali ho po vražde Kuciaka

Písal jej aj skoro ráno po šiestej. „Všetko bude OK. Sme nachystaní.“ Ozval sa aj tesne pred ôsmou. „Všetko vyriešené, na domovku nemali odvahu. Len mi zavolali, že mám dôjsť do firmy, že mi chcú niečo doručiť. Amatéri.“

Denník tiež pripomína, že tesne po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice začali médiá ako jedného z hlavných podozrivých spomínať aj Mariana K. Jánovi Kuciakovi, ktorý o jeho podozrivých obchodoch písal, sa predtým vyhrážal.

Polícia vypočula Mariana K. už v deň, keď sa dostalo na verejnosť, že Kuciaka zavraždili, to však potom bolo na dlhšie obdobie všetko. „Už som doma. Čapice poobdivovali Bentley a pokecali sme,” písal Marian K. 26. februára Alene Zs. Vraj sa mu ospravedlňovali, že ho musia vypočuť, lebo novinári by ich inak zlynčovali.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk – Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi © SITA Všetky práva vyhradené.