gtag('config', 'UA-130501671-1');

24.8.2019 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 24. augusta 14:55

Americký prezident Donald Trump pricestoval do francúzskeho mesta Biarritz, kde sa bude konať dvojdňový summit lídrov G7. Jeho Air Force One pristálo na letisku v sobotu popoludní.

Témou budú aj klimatické zmeny

Summit odštartuje v sobotu spoločnou večerou. Hlavnými témami stretnutia budú ekonomické problémy a klimatické zmeny.

Na stretnutí lídrov skupiny siedmich najvyspelejších krajín sveta nebudú takisto chýbať hosťujúci francúzsky prezident Emmanuel Macron, ani lídri Británie, Nemecka, Japonska, Kanady a Talianska. Mesto Biarritz leží na pobreží Atlantiku v blízkosti hraníc so Španielskom.

Stretol sa s Macronom

Americký prezident Donald Trump a francúzsky prezident Emmanuel Macron sa pred summitom lídrov G7 v meste Biarritz stretli na súkromnom obede, ktorý sa koná v hoteli Hotel du Palais. Francúzsky politik uviedol, že sa budú rozprávať o krízach, ktoré trápia svet. Nevynechajú pritom Líbyu, Irán a Rusko.

Trump vyhlásil, že obaja majú veľa spoločného a tešia sa zo „špeciálneho priateľstva„. „Tento víkend sa nám toho veľa podarí. Teším sa na to,“ dodal šéf Bieleho domu.

Viac k témam: summit G7
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Prezident Trump pricestoval na summit lídrov G7, s Macronom sa stretol na súkromnom obede © SITA Všetky práva vyhradené.