gtag('config', 'UA-130501671-1');

26.8.2019 (Webnoviny.sk) – Dohoda krajín G7 o boji proti amazonským lesným požiarom zachádza s regiónom ako s kolóniou. Uviedol to brazílsky prezident Jair Bolsonaro.

Jeho pondelkové vyjadrenie na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter nasledovalo po tom, ako francúzsky prezident Emmanuel Macron oznámil, že skupina siedmich najvyspelejších krajín sveta sa dohodla, že poskytnú bezprostrednú pomoc vo výške 20 miliónov amerických dolárov (v prepočte približne 18 miliónov eur) na boj s lesnými požiarmi v Amazónii. Rovnako súhlasili s dlhodobou iniciatívou na ochranu dažďového pralesa.

Macron tiež odsúdil „mimoriadne neúctivé pripomienky“ Bolsonara na adresu jeho ženy a zopakoval, že brazílsky prezident klamal v otázke záväzkov týkajúcich sa odlesňovania.

Bolsonaro na oplátku uviedol, že Macronove „smiešne a zbytočné útoky na Amazóniu“ sú neprijateľné a obvinil ho, že jedná s regiónom „ako keby sme boli kolónia“.

Viac k témam: Amazonský prales, lesný požiar, summit G7
Zdroj: Webnoviny.sk – Dohoda krajín G7 zachádza s regiónom ako s kolóniou, vyhlásil brazílsky prezident Bolsonaro © SITA Všetky práva vyhradené.