gtag('config', 'UA-130501671-1');

26.8.2019 (Webnoviny.sk) – Izraelské lietadlo ostreľovalo vojenské ciele palestínskeho hnutia Hamas v Pásme Gazy po tom, čo z územia na južný Izrael vystrelili tri rakety.

Dve rakety zneškodnil protiraketový systém

Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na armádu. Podľa izraelských ozbrojených síl sa jeden z pondelňajších náletov zameral na úradovňu veliteľa z hnutia na severe enklávy. Obete ani zranených nehlásia.

V nedeľu v noci izraelská armáda oznámila, že dve z troch rakiet z Pásma Gazy zneškodnil jej protiraketový systém. Čo sa stalo s treťou strelou, neuviedla.

Útoky posilnili palestínski militanti

Zatiaľ nie je známe, kto vystrelil rakety z Gazy. V ostatných dňoch svoje útoky posilnili palestínski militanti nespokojní s izraelsko-egyptskou blokádou územia, no rakety vystreľujú aj militanti podporovaní Iránom.

Nedeľňajšie strely preto mohli byť aj odpoveďou na izraelské útoky v Sýrii z predošlého dňa. Nálety v Sýrii boli podľa Izraela zamerané na iránske drony, ktoré sa pripravovali naň zaútočiť.

Viac k témam: raketa
Zdroj: Webnoviny.sk – Izrael ostreľoval ciele Hamasu, náletom predchádzalo vystrelenie troch rakiet z Pásma Gazy © SITA Všetky práva vyhradené.