gtag('config', 'UA-130501671-1');

26.8.2019 (Webnoviny.sk) – Malí akcionári Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) žiadajú o vrátenie odstupného pre bývalého riaditeľa vodární Milana Hutkaia, ktoré je vo výške takmer 150-tisíc eur. Podľa zmluvy mal dostať odstupné vo výške piatich mesačných platov, avšak ho zvýšili o ďalších sedem mesačných platov.

Hutkai pritom po odstúpení pôsobil v BVS ešte päť mesiacov ako predseda predstavenstva a poberal plat aj z tejto funkcie. Malí akcionári požadujú vrátenie peňazí, inak navrhujú situáciu riešiť právnou cestou. Na brífingu o tom informoval zástupca skupiny 26 akcionárov BVS Miroslav Dragun.

Mesiace poberal tisíce eur

Malí akcionári v pondelok po zasadnutí Výboru zástupcov akcionárov BVS požiadali predstavenstvo, aby sa obrátilo na predstavenstvo spoločnosti Infra Services a zrušilo uznesenie, ktoré navýšilo odstupné z piatich mesačných platov na 12.

V prípade, že by predstavenstvo Infra Services nechcelo pozitívne reflektovať na žiadosť Predstavenstva BVS, tak navrhujeme, aby urobili všetky právne úkony, tzn. podali žalobu a ďalšie kroky na zrušenie týchto siedmich platov,“ uviedol Dragun.

Podľa Draguna je neslušné a tiež v rozpore s verejným záujmom vyplatenie takejto výšky odstupného pre bývalého generálne riaditeľa, ktorý odišiel zo spoločnosti sám a dobrovoľne, a následne pôsobil v spoločnosti ako predseda predstavenstva.

Čiže okrem odstupného 12 platov mu išla ďalšie mesiace výplata vo výške niekoľko tisíc eur,“ uviedol Dragun. Výbor akcionárov taktiež považuje výšku odstupného za neakceptovateľnú a nemorálnu.

Obstarávanie bezpečnostnej služby

Okrem situácie so „zlatým padákom“ bývalého riaditeľa, považujú za neprijateľnú situáciu s verejným obstarávaním súkromnej bezpečnostnej služby (SBS), ktorá má strážiť objekty BVS. V súčasnosti má BVS zmluvu so spoločnosťou Bonul.

My ako výbor akcionárov sme už 22. mája zaviazali predstavenstvo, aby bezodkladne začalo obstarávať novú SBS, pretože zmluva s Bonulom sa končí 30. októbra. Dnes som žiadal predstaviteľov spoločnosti o vysvetlenie, ako je možné, že viac ako za štyri mesiace nedokázali spustiť verejné obstarávanie SBS,“ dodal Dragun.

Majoritným akcionárom BVS je Hlavné mesto SR Bratislava s podielom vyše 59 percent a celkovo má bratislavská vodáreň 89 akcionárov.

Agentúra požiadala o vyjadrenie k situácií v BVS aj bratislavský magistrát.

Viac k témam: BVS Bratislavská vodárenská spoločnosť, Infra Services, odstupné
Zdroj: Webnoviny.sk – Mali akcionári bratislavských vodární hrozia žalobou, dôvodom je zlatý padák pre exriaditeľa © SITA Všetky práva vyhradené.