gtag('config', 'UA-130501671-1');

26.8.2019 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump sa na summite G7 vo francúzskom Biarritzi nezúčastnil na diskusii svetových lídrov o klíme. Účasť na pondelkovom zasadnutí o klíme, biodiverzite a oceánoch mal Trump naplánovanú, jeho stolička však počas časti stretnutia, na ktoré mali prístup aj novinári, zostala prázdna.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v tejto súvislosti poznamenal, že zatiaľ čo Trump chýbal, jeho poradcovia na stretnutí boli.

Prezident Trump začal ráno s oneskorením. Jeho stretnutie s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou museli posunúť o dve hodiny. Následne sa stretol s indickým premiérom Nárendrom Módím, kde sa ho pýtali na účasť na stretnutí o klíme. Vtedy reagoval, že to bude jeho ďalšia zastávka a že chce čistý vzduch a vodu.

Trump je pritom známy skeptickým postojom ku klimatickej zmene a raz sa dokonca vyjadril, že je to podvod vymyslený Číňanmi.

Viac k témam: klimatické zmeny, summit G7
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump mal naplánovanú účasť na stretnutí lídrov G7 o klíme, jeho stolička však ostala prázdna © SITA Všetky práva vyhradené.