gtag('config', 'UA-130501671-1');

27.8.2019 (Webnoviny.sk) – Pročínska hongkonská líderka Carrie Lam sa stretla so skupinou mladých ľudí, z ktorých niektorí sa zúčastnili na prodemokratických protestoch. Nenaznačila však, že by sa chystala ustúpiť požiadavkám demonštrantov.

Lamová chce pokračovať v práci

Ako informuje agentúra AP, Lam v utorok spochybnila kritiku, že jej vláda ignoruje demonštrantov. „Nie je to otázka neodpovedania. Je to otázka neprijatia tých požiadavok,“ vyjadrila sa politička, pričom tiež zamietla tvrdenia o jej rezignácii.

Podľa jej slov plánuje ako šéfka hongkonskej administratívy pokračovať vo svojej práci a „urobiť všetko pre to, aby do Hongkongu vrátila právo a poriadok“.

Demonštranti žiadajú rezignáciu a nové voľby

Hongkong už viac ako dva mesiace sužujú masové protesty volajúce po demokratických reformách a nezávislom vyšetrovaní policajných postupov. Protesty sú namierené aj proti Lam, pričom ľudia žiadajú jej rezignáciu a nové voľby.

Viac k témam: demonštrácie, požiadavky, protesty v Hongkongu
Zdroj: Webnoviny.sk – Carrie Lam neustúpi požiadavkám demonštrantov, zamietla aj tvrdenia o jej rezignácii © SITA Všetky práva vyhradené.