gtag('config', 'UA-130501671-1');

27.8.2019 (Webnoviny.sk) – Iránsky prezident Hasan Rúhání je ochotný diskutovať s americkým prezidentom Donaldom Trumpom len v prípade, ak USA zrušia sankcie voči Teheránu.

Kľúče od budúcnosti drží Washington

Politik to uviedol v utorok po tom, ako šéf Bieleho domu v pondelok vyhlásil, že je pripravený stretnúť sa s Rúháním, ak nastanú „vhodné okolnosti“ súvisiace s vyriešením jadrového problému s Teheránom.

Rúhání v pondelok uviedol, že vycestuje na stretnutie kamkoľvek, ak to pomôže jeho krajine, pričom nechce „premeškať žiadnu príležitosť“. V utorok však povedal, že „kľúče od budúcnosti“ drží v rukách Washington, ktorý najprv musí zrušiť sankcie.

Minister zahraničia Zaríf prišiel do Biarritzu

Iránsky minister zahraničia Mohammad Džavád Zaríf v nedeľu na päť hodín priletel do francúzskeho mesta Biarritz, kde sa konal samit lídrov G7. Stretol sa s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a ďalšími predstaviteľmi Francúzska, Nemecka a Veľkej Británie.

So zástupcami USA sa však nestretol. Macron sa vyjadril, že dúfa, že sa Trump a Rúhání stretnú už v najbližších týždňoch.

Viac k témam: sankcie proti Iránu
Zdroj: Webnoviny.sk – Iránsky prezident je ochotný rokovať s Trumpom, len ak USA zrušia sankcie voči Teheránu © SITA Všetky práva vyhradené.