gtag('config', 'UA-130501671-1');

28.8.2019 (Webnoviny.sk) – Cieľom trojdňového summitu Organizácie Spojených národov (OSN) o klimatických zmenách bude vyzvať na okamžitý boj proti globálnemu otepľovaniu.

V utorok to vyhlásil špeciálny vyslanec OSN Luis Alfonso de Alba s tým, že prostredníctvom newyorského summitu chcú vyzvať vlády, mestá, súkromný sektor a všetkých ľudí, aby v roku 2020 začali šíriť niektoré iniciatívy a stali sa tak súčasťou riešenia problému.

Príde aj aktivistka Greta Thunbergová

Podujatie odštartuje 21. septembra Youth Climate Summit, na ktorom sa zúčastní 600 až 700 ľudí z celého sveta, a to najmä vo veku od 18 do 28 rokov. Prítomní budú aj generálny tajomník OSN António Guterres či 16-ročná aktivistka Greta Thunbergová.

Počas nasledujúceho dňa sa stretnú vládni predstavitelia deviatich koalícií so zástupcami obchodu, občianskej spoločnosti a mladých ľudí. Diskutovať budú o ich iniciatívach súvisiacich s energetickým prechodom, zmenami v oblasti priemyslu či financovania.

Účasť svetových lídrov

Hlavný summit sa uskutoční 23. septembra a stretne sa na ňom 200 až 250 účastníkov, ktorí predstavia „najlepšie a najambicióznejšie“ iniciatívy spolu s konkrétnymi návrhmi členských krajín OSN.

Svoju účasť prisľúbilo približne sto svetových lídrov. Medzi nimi budú aj zástupcovia Spojených štátov. Prezident USA je pritom jediný, kto oznámil odstúpenie od Parížskej klimatickej dohody.

Viac k témam: parížska klimatická dohoda, summit
Zdroj: Webnoviny.sk – Klimatický summit OSN vyzve na okamžitý boj proti globálnemu otepľovaniu, prídu aj svetoví lídri © SITA Všetky práva vyhradené.