gtag('config', 'UA-130501671-1');

28.8.2019 (Webnoviny.sk) – Loď Mare Jonio talianskej charity Mediterranea Saving Humans zachránila v Stredozemnom mori približne sto migrantov a žiada úrady v Taliansku, aby jej umožnili bezpečný vstup do jej prístavov.

Medzi zachránenými je aj osem tehotných žien a 22 detí. Humanitárna nezisková organizácia na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámila, že skupinu zachránili v stredu ráno, po tom, čo na radare zachytili gumený čln. Ten bol podľa nej preplnený a už aj čiastočne spľasnutý a unášal ho prúd.

Talianske námorné orgány na žiadosť Mediterraney reagovali s tým, že sa má v tejto veci obrátiť na úrady v Líbyi. Skupina však žiada o alternatívne riešenie, pretože Líbyu nepovažuje za bezpečnú.

Taliansky minister vnútra Matteo Salvini, ktorý ostro vystupuje proti migrantom, opakovane odmietol vpustiť lode s migrantmi do talianskych vôd. To viedlo k viacerým potýčkam medzi Talianskom a mimovládkami aktívnymi v Stredozemnom mori.

Viac k témam: migranti, Stredozemné more
Zdroj: Webnoviny.sk – Loď Mare Jonio zachránila migrantov v Stredozemnom mori, preplnený gumený čln unášal prúd © SITA Všetky práva vyhradené.