gtag('config', 'UA-130501671-1');

28.8.2019 (Webnoviny.sk) – Leteckí záchranári v stredu v popoludňajších hodinách pomáhali v Nízkych Tatrách skupine turistov, ktorých zasiahol blesk.

„Turistov, ktorých v oblasti vrchu Baba zasiahla blesková aktivita, sa podarilo leteckým záchranárom lokalizovať z paluby vrtuľníka. Lekár bol do terénu vysadený pomocou palubného navijaka. Najviac zasiahol blesk 45-ročného muža, u ktorého nastala krátkodobá zástava obehu. Prítomní svedkovia preto vykonali u muža okamžitú laickú resuscitáciu, ktorá bola úspešná,“ priblížila hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.

Lekár zasiahnutého muža primárne ošetril a z miesta evakuoval v transportnej sedačke. Počas medzipristátia mu poskytol ďalšie neodkladné zdravotné ošetrenie a následne ho s popáleninami hornej končatiny, hrudníka, brucha a dolnej končatiny v stabilizovanom stave letecky previezli do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Viac k témam: blesk, Nízke Tatry, turisti, záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Turistov v Nízkych Tatrách zasiahol blesk, jedného z nich museli zachraňovať resuscitáciou © SITA Všetky práva vyhradené.