gtag('config', 'UA-130501671-1');

28.8.2019 (Webnoviny.sk) – Čínsky startup Ehang oznámil, že jeho samoriadené drony pre osobnú prepravu by onedlho mohli lietať na oblohe nad najväčšími mestami Číny.

Pravidelné letecké linky

Firma Ehang ohlásila spoločný pilotný projekt s juhočínskym mestom Kuang-čou, v rámci ktorého plánuje zriadiť tri alebo štyri pravidelné letecké linky pre osobnú dopravu.

Pre televíziu CNN to v stredu povedal spoluzakladateľ firmy Derrick Xiong. Premávka by sa podľa jeho slov mohla začať už v tomto alebo budúcom roku.

Uskutočnili tisíce skúšobných letov

Ak sa to stane, Čína by bola prvou krajinou, v ktorej pasažieri môžu cestovať v samoriadených leteckých dopravných prostriedkoch. Testy takejto dopravy robí napríklad aj Dubaj, ale nikto zatiaľ neohlásil podobný program ako ten, ktorý sa má realizovať v meste Kuang-čou. Firma Ehang tvrdí, že uskutočnila vyše 2-tisíc skúšobných letov v Číne aj v zahraničí za rôznych poveternostných podmienok a verí bezpečnostným štandardom.

Ehang však nie jedinou spoločnosťou usilujúcou sa o dopravu samoriadenými dronmi. Výrobcovia lietadiel Airbus a Boeing v posledných dvoch rokoch testujú svoje vlastné verzie tejto technológie a ďalším hráčom v tejto oblasti je aj nemecký startup Lilium.

Viac k témam: Airbus, drony, start-up
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Pasažieri by mohli cestovať v samoriadených dronoch, startup plánuje pravidelné linky © SITA Všetky práva vyhradené.