gtag('config', 'UA-130501671-1');

29.8.2019 (Webnoviny.sk) – Obnovu pamätníkov a múzeí v Banskej Bystrici a jej okolí k 75. výročiu SNP stihli dokončiť pred oslavami. Agentúru SITA o tom informovalo Ministerstvo kultúry (MK) SR.

Spolu 210-tisíc eur išlo na rekonštrukciu Pamätníka Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici. Rozšírili aj výstavné priestory Múzea SNP. Múzeum pripravilo modernú multimediálnu výstavu SNP za približne 800-tisíc eur.

V záhrade Chavivy Reik v areáli Múzea SNP opravili balustrády a všetky architektonické betónové prvky. Táto investícia si vyžiadala 25-tisíc eur.

Ako ďalej pre SITA konkretizoval Pavol Čorba z kancelárie ministerky kultúry Ľubice Laššákovej (Smer-SD), rozsiahlejšiu investíciu, 220-tisíc eur, si vyžiadala rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky Pamätníka v Nemeckej.

Viac o téme: Oslavy 75. výročia SNP (Slovenského národného povstania)

Viac k témam: Múzeum SNP v Banskej Bystrici, Oslavy 75. výročia Slovenského národného povstania (SNP), SNP Slovenské národné povstanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pamätníky pred oslavami 75. výročia SNP stihli obnoviť, rozšírili aj výstavné priestory múzea © SITA Všetky práva vyhradené.