gtag('config', 'UA-130501671-1');

30.8.2019 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump vo štvrtok zrušil svoju plánovanú víkendovú cestu do Poľska pre blížiaci sa hurikán Dorian. Ako uviedol, je pre neho „veľmi dôležité“, aby bol vo Washingtone a vysporiadal sa s ním.

„Našou najvyššou prioritou je bezpečnosť a ochrana Američanov na trase hurikánu,“ uviedol prezident.

Návštevu chce naplánovať na iný termín

Trump mal do Varšavy vycestovať v sobotu a vrátiť sa mal v pondelok. Do Poľska, kde sa mal zúčastniť na podujatiach pri príležitosti 80. výročia začiatku druhej svetovej vojny, namiesto neho pocestuje viceprezident Mike Pence.

Prezident uviedol, že svoje rozhodnutie už skôr počas štvrtka oznámil svojmu poľskému kolegovi Andrzejovi Dudovi a návštevu chce naplánovať na iný termín v „blízkej budúcnosti“.

Je to už druhá zahraničná cesta, ktorú Trump v ostatných týždňoch zrušil. Z Poľska mal pôvodne letieť na prvú oficiálnu návštevu Dánska, tú však minulý týždeň zrušil po tom, ako tamojší lídri skritizovali jeho plán kúpiť Grónsko.

Hurikán zrejme zasiahne pevninu v pondelok

Dorian je už hurikánom druhej kategórie a podľa Národného hurikánového centra ho sprevádza vietor s rýchlosťou 169 kilometrov za hodinu. Podľa meteorológov by mal v pondelok zasiahnuť americkú pevninu, niekde medzi súostrovím Florida Keys a južnou Georgiou. Vtedy už by mal byť hurikán štvrtej kategórie.

Viac k témam: hurikán Dorian, stretnutie prezidentov
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump zrušil návštevu Poľska pre hurikán Dorian, najvyššou prioritou je bezpečnosť Američanov © SITA Všetky práva vyhradené.