gtag('config', 'UA-130501671-1');

31.8.2019 (Webnoviny.sk) – Americká spoločnosť Google podľa týždenníka Politico zaplatí 150 až 200 mil. USD, aby urovnala sťažnosť americkej Federálnej komisie pre obchod (FTC) týkajúcu sa zaobchádzania s informáciami od detí v rámci služby YouTube.

FTC údajne prešetrovala, či YouTube neporušuje zákon na ochranu detí na internete. Záležitosť podľa zverejnenej správy ešte preskúma americké ministerstvo spravodlivosti. FTC a Google sa k problematike odmietli vyjadriť.

Americké federálne právo zvyčajne vyžaduje súhlas rodičov pred tým, než môžu internetové služby zbierať informácie o deťoch vo veku do 13 rokov. Prešetrovanie služby YouTube Federálnou komisiou pre obchod sa údajne zaoberalo, ako táto služba zbiera údaje pre personalizovanú reklamu.

Firma Google uviedla, že služba YouTube je určená pre ľudí vo veku 13 a viac rokov, avšak má aj mnohé videokanály zamerané na deti. YouTube tvrdí, že v rámci služieb pre deti nerealizuje reklamu zacielenú na individuálne záujmy.

(1 EUR = 1,1036 USD)

Viac k témam: pokuta
Zdroj: Webnoviny.sk – Google údajne zaplatí milióny dolárov pre podozrenie, že YouTube nedodržal zákon na ochranu detí © SITA Všetky práva vyhradené.