gtag('config', 'UA-130501671-1');

1.9.2019 (Webnoviny.sk) – Plán britskej opozície zabrániť odchodu Veľkej Británie z Európskej únie (EÚ) bez dohody bude vyžadovať ďalší odklad brexitu, aby sa nestal 31. októbra.

Poradca labouristov pre otázky brexitu Keir Starmer sa pre britskú BBC v nedeľu vyjadril, že zákon, ktorý predstaví opozícia v parlamente, sa zameria na odloženie termínu, aby zabránil premiérovi Borisovi Johnsonovi opustiť euroblok bez dohody. Dĺžka odkladu je podľa neho druhoradá, pretože prioritou je zabrániť neusporiadanému odchodu na konci októbra.

Podľa súčasných plánov by mala Veľká Británia opustiť EÚ na konci októbra, ak dovtedy vláda formálne nepožiada o odklad a ten neodsúhlasia zvyšné členské štáty únie. Britskému parlamentu však na riešenie situácie zostáva málo času. Premiér Johnson totiž plánuje na pár týždňov pred termínom brexitu pozastaviť činnosť parlamentu.

Viac k témam: Brexit, labouristi, No deal brexit (Brexit bez dohody)
Zdroj: Webnoviny.sk – Labouristi chcú ďalší odklad brexitu, aby zabránili odchodu Británie z Európskej únie bez dohody © SITA Všetky práva vyhradené.