gtag('config', 'UA-130501671-1');

1.9.2019 (Webnoviny.sk) – Najmenej päť ľudí zomrelo a mnoho ďalších utrpelo zranenia pri streľbe v západnom Texase. Tú v sobotu popoludní spustil muž, keď jeho vozidlo zastavila polícia na ceste medzi mestami Midland a Odessa.

Páchateľa zastrelili policajti pred kinom

Muž najprv pálil na policajtov, následne sa dal na útek, pričom naďalej strieľal po ďalších motoristoch a ľudí na ulici. Počas svojho vyčíňania tiež ukradol poštárske auto.

Páchateľa napokon zastrelili policajti pred kinom. Páchateľa identifikovali ako belocha, tridsiatnika. Motív jeho činu nie je známy. Pri incidente utrpelo zranenia zhruba 20 ľudí, z ktorých traja sú policajti. Podľa polície však nie všetci utrpeli strelné zranenia, niektorých napríklad porezalo sklo, keď sa pri paľbe rozbili okná ich áut.

Medical Center Hospital v Odesse informovala, že medzi osobami, ktoré tam v dôsledku streľby liečia je aj dieťa mladšie ako dva roky. Sedem ďalších pacientov je v kritickom stave.

Začiatkom augusta sa strieľalo aj v El Pase

Texaský generálny prokurátor Ken Paxton v stanovisku vyhlásil, že je „zdesený takýmto nezmyselným činom“. Guvernér Texasu Greg Abbott zase vyhlásil, že nedovolí, aby v štáte prevládla nenávisť a násilie.

Viceprezident Mike Pence v reakcii na udalosti uviedol, že spolu s administratívou prezidenta Donalda Trumpa zostávajú „absolútne odhodlaní spolupracovať s vedúcimi predstaviteľmi oboch strán v Kongrese na podniknutí krokov, aby sme mohli riešiť a čeliť tejto hrozbe masovej ukrutnosti v našej krajine“.

Sobotňajší incident je ďalšou masovou streľbou v Texase za uplynulé týždne. Začiatkom augusta strelec zabil v meste El Paso 22 ľudí.

Viac k témam: streľba, streľba v Texase
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Streľba v Texase si vyžiadala mŕtvych aj zranených, muž najprv spustil paľbu na policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.