gtag('config', 'UA-130501671-1');

2.9.2019 (Webnoviny.sk) – Mimoriadny kongres strany Sloboda a Solidarita sa v sobotu uskutoční. Pre agentúru SITA to potvrdila predsedníčka parlamentného poslaneckého klubu SaS Natália Blahová po pondelkovom zasadnutí Republikovej rady SaS.

Ako priblížila, viacerí členovia navrhovali, aby v sobotu nebola voľba predsedu strany. „Viacerí členovi prišli s kompromisným návrhom, aby sa miesto voľby prijímalo uznesenie, ktorým by vyjadrili, že strana stojí za lídrom Richardom Sulíkom a že je náš volebný líder,“ priblížila Blahová s tým, že takýto návrh neprešiel.

Nikto iný sa o post lídra neuchádza

Podľa jej slov Sulík chce, aby na mimoriadnom kongrese volili predsedu SaS. „Členovia Republikovej rady SaS namietali, že mimoriadny kongres nie je v poriadku,“ podotkla. Blahová, podpredsedovia SaS Ľubomír Galko, Jana Kiššová či poslanci NR SR za SaS Jozef Rajtár, Vladimír Sloboda a Radoslav Pavelka sa na kongrese nezúčastnia.

Hovoríme, že je nevhodné, aby Richard Sulík sám proti sebe kandidoval,“ dodala a podotkla, že nikto iný sa o post lídra SaS neuchádza.

Stojí proti mnohým hlasom

Ako uviedla, strana nie je rozdelená na dva tábory, skôr vníma, že predseda Sulík stojí proti mnohým hlasom. „To nie je, že by sa na tábory delila strana, ale viacerí členovia sú nespokojní s touto situáciou, ktorá poškodzuje nás ako stranu, a nie je na to vhodný čas,“ uzavrela Blahová.

Ako pre agentúru SITA uviedol líder SaS Richard Sulík, veľká väčšina členov potvrdila účasť na sobotnom mimoriadnom kongrese SaS a ich vôľa je rozhodujúca. „Zvolanie kongresu je právo predsedu dané stanovami a zvolal som ho preto, lebo sa objavili hlasy na výmenu predsedu. To sa dá len na kongrese,“ uviedol Sulík.

Viac k témam: Kongres, Republiková rada
Zdroj: Webnoviny.sk – Členovia SaS sa stretnú na mimoriadnom kongrese, Sulík chce voliť predsedu strany © SITA Všetky práva vyhradené.