gtag('config', 'UA-130501671-1');

2.9.2019 (Webnoviny.sk) – Štátny zástupca Jaroslav Šaroch zastavil stíhanie všetkých osôb, medzi ktorými je aj český premiér Andrej Babiš, v kauze Čapí hnízdo. Svoje rozhodnutie oznámil nadriadeným už v piatok, na verejnosť sa však dostalo v pondelok. Rozhodnutie ešte posúdi vedenie Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe.

Zatiaľ nie je známe, prečo sa tak Šaroch rozhodol. Svoj verdikt pritom mal povedať do soboty. Dôvodom pre zastavenie stíhania môže byť napríklad to, že skutok nie je trestným činom alebo nie je dokázané, že ho spáchal obvinený.

Babiš v nedeľu na TV Prima vyhlásil, že verí, že prípad zastavia. „Dúfam, že justícia rozhodne v môj prospech, pretože potom budem mať pocit, že máme spravodlivosť. Pravda je na mojej strane a že do toho zatiahli moju rodinu a moje deti, je ‚prasárna‘,“ uviedol.

Stíhaniu okrem iných čelila aj Babišova žena Monika, jeho dcéra Adriana Bobeková, švagor Martin Herodes a bývalí členovia spoločnosti Farma Čapí hnízdo Jana Mayerová a Josef Nenadál.

Viac k témam: Čapí hnízdo, český premiér, trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Štátny zástupca zastavil stíhanie českého premiéra Babiša v kauze Čapí hnízdo © SITA Všetky práva vyhradené.