gtag('config', 'UA-130501671-1');

2.9.2019 (Webnoviny.sk) – Krajský súd v Bratislave vytýčil na 17. septembra odvolacie konanie v kauze smrti filipínskeho občana Henriho Acordu. V tomto prípade Okresný súd Bratislava I odsúdil obžalovaného Juraja H. na šesťročný trest väzenia. Prokurátorka Krajskej prokuratúry v Bratislave sa pôvodne proti trestu neodvolala, následne jej to však prikázala Generálna prokuratúra SR.

Šesťročný trest uložil 14. mája Okresný súd Bratislava I obžalovanému Jurajovi H. za zabitie filipínskeho občana Henryho Acordu. Odpykať si ho mal v zariadení s najnižším stupňom stráženia. Zároveň sa obžalovaný mal po prepustení podrobiť ochrannému protialkoholickému liečeniu.

Podľa predsedu senátu sa súd stotožnil so znaleckým posudkom, podľa ktorého obžalovaný spáchal skutok v stave zníženej príčetnosti. Ten bol podľa posudku z oblasti psychiatrie spôsobený kombináciou alkoholu a liekov na liečenie úzkostnej poruchy. Súd tak obžalovanému vymeral trest pod spodnou hranicou trestnej sadzby, ktorá je v prípade zabitia sedem až desať rokov.

Incident sa odohral v sobotu 26. mája 2018 v skorých ranných hodinách na Obchodnej ulici v Bratislave. Acorda sa vtedy zastal dvoch žien, ktoré obťažoval 28-ročný Juraj H. Ten Acordu napadol, pričom ho aj kopol do hlavy.

Filipínec 31. mája zomrel v nemocnici. Podľa obžaloby kopnutie na zemi ležiaceho Henryho spôsobilo krvácanie do mozgu, ťažký opuch a následnú mozgovú smrť.

Viac k témam: súd, zabitie Filipínca v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – V kauze smrti Filipínca Acordu vytýčili termín konania, proti rozsudku sa odvolala prokuratúra © SITA Všetky práva vyhradené.