gtag('config', 'UA-130501671-1');

3.9.2019 (Webnoviny.sk) – Bernard Slobodník už nie je šéfom Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry. „Bernard Slobodník si podal žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru, od 1. septembra nie je policajt,“ potvrdilo v utorok pre agentúru SITA komunikačné oddelenie Prezídia Policajného zboru. Doplnilo, že ešte nebol určený Slobodníkov nástupca vo funkcii šéfa finančnej polície.

V minulosti bol Slobodník kritizovaný opozičnými politickými stranami, napríklad pre to, že daroval finančný dar strane Smer-SD. Tiež mu vyčítali napríklad údajné styky s albánskou skupinou Kukuliovcov.

Policajný prezident Milan Lučanský v tejto súvislosti reagoval, že podozrenie z prepojenia Slobodníka na albánsku mafiu už pred rokmi preveroval Úrad inšpekčnej služby na základe anonymu. „Prepojenie sa nepotvrdilo, čo už bolo v minulosti medializované niekoľkokrát,“ zdôraznil.

Viac k témam: policajný prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Bernard Slobodník už nie je policajtom ani šéfom finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry © SITA Všetky práva vyhradené.