3.9.2019 (Webnoviny.sk) – Keď opozícia napriek tomu, že štátna tajomníčka Monika Jankovská oznámila odchod z funkcie, chce odvolávať premiéra Petra Pellegriniho, dokazuje tým, že je bandou komediantov. Uvádza sa to vo vyhlásení predsedu vládnej strany Smer-SD Roberta Fica.

„Nejde jej o nič iné, len o šírenie nenávisti a neopodstatnených obvinení, čo je jej základnou politickou výbavou. Je tragikomické sledovať daňového podvodníka Igora Matoviča, ktorý sa osobne stretával s obvineným Marianom K., ako poskakuje pred ministerstvom spravodlivosti a hovorí o odvolávaní štátnej tajomníčky za akúsi nepotvrdenú a ničím nepodloženú SMS komunikáciu medzi obvineným Marianom K. a Monikou Jankovskou. Je rovnako tragikomické pozerať sa na bilbordy pani Veroniky Remišovej, na ktorých hovorí, že zoberie majetok podvodníkom. Väčší podvodník, ako je pán Kiska, vedľa ktorého stojí, neexistuje,“ konštatuje Fico.

Fico zároveň poďakoval Monike Jankovskej za kus dobrej roboty. „Veľmi vážne sa treba zamyslieť nad jej slovami, že telefón, obsah ktorého dnes zabáva celé Slovensko, bol niekoľko mesiacov v rukách človeka, ktorý s ním mohol robiť doslova, čo chcel. Falšovať, dopĺňať, vymýšľať,“ zdôraznil Fico.

Doplnil, že je presvedčený, že ide o rovnakú bublinu, ako napríklad v prípade kauzy piešťanského CT, kde bola na začiatku celá vina hádzaná na stranu Smer-SD. „A kde sa celá kauza skončila, pri opozičnom poslancovi Alanovi Suchánkovi, ktorý ako jediný mal záujem kúpiť predražené CT a ktorý kvôli tejto kauze, na hanbu celého sveta, musel vrátiť ocenenie Biela vrana,“ dodal Fico.

Viac o téme: Kočnerova Threema

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico poďakoval Jankovskej za kus dobrej roboty, opozíciu nazval bandou komediantov © SITA Všetky práva vyhradené.