gtag('config', 'UA-130501671-1');

3.9.2019 (Webnoviny.sk) – Generálny riaditeľ Slovenského národného divadla (SND) Vladimír Antala odvolal k utorku z funkcie riaditeľa Činohry SND Michala Vajdičku. Agentúru SITA o tom informovala tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková.

Zrušil desiatky predstavení

„Generálny riaditeľ SND oboznámil Michala Vajdičku s dôvodmi odvolania súvisiacimi predovšetkým s nezvládnutím manažérskych povinností, čo bolo zo strany generálneho riaditeľa opakovane riešené upozornením na závažné porušenie pracovnej disciplíny. V čase pôsobenia Michala Vajdičku ako riaditeľa Činohry SND bolo za obdobie roku 2018 do februára 2019 zrušených 38 predstavení a nahradených 54 predstavení. V 37 prípadoch bez vykázania relevantných zákonných dôvodov (dovolenka, práceneschopnosť),“ píše sa v stanovisku.

Ako ďalej informovala Pažítková, rušenie predstavení kritizovali aj návštevníci divadla a poškodzovalo tak dobré meno SND v spoločnosti.

Odbornosť nikdy nespochybnili

„Vedenie SND nikdy nespochybnilo umeleckú odbornosť a profesionálnu stránku režiséra Michala Vajdičku. Generálny riaditeľ sa od začiatku snažil o konštruktívny dialóg a spoluprácu, ktorá však zlyhávala na dodržiavaní základných manažérskych povinností a rešpektovaní riadiacej práce zo strany riaditeľa činohry. Jubilejná divadelná sezóna SND je profesionálne pripravená po umeleckej aj organizačnej stránke a výmena na poste riaditeľa Činohry SND neohrozí prípravu plánovaných premiér a podujatí k storočnici SND,“ uvádza sa v stanovisku SND.

Generálny riaditeľ SND vymenúva a odvoláva riaditeľov umeleckých, organizačných zložiek SND po prerokovaní s ministrom kultúry. Vymenúva a odvoláva aj ostatných vedúcich zamestnancov vo svojej riadiacej pôsobnosti.

Zdroj: Webnoviny.sk – Generálny riaditeľ Antal odvolal šéfa Činohry SND Vajdičku, nezvládol manažérske povinnosti © SITA Všetky práva vyhradené.