gtag('config', 'UA-130501671-1');

3.9.2019 (Webnoviny.sk) – Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti SR Monika Jankovská zvolala na utorok o 14:00 tlačovú konferenciu, kde by sa mala vyjadriť k medializovaným informáciám o jej komunikácií s obvineným podnikateľom Marianom K.

Status na sociálnej sieti Facebook

Jankovská už koncom augusta na sociálnej sieti uviedla, že s Marianom K. nekomunikovala a ani sa s ním nestretla.

Naopak Igor Matovič nepoprel, že s obvineným M. K. komunikoval a existujú smsky, ktoré to dokazujú. Tento pán používa klebety ako fakt. Ja ako právnička zásadne rozlišujem medzi faktami a ohováraním,“ napísala Jankovská s tým, že na lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Matoviča podáva trestné oznámenie za ohovárania.

Zadržaný mobilný telefón

Jankovskej ešte vo štvrtok 22. augusta podvečer zadržali policajti mobilný telefón v súvislosti s možnou komunikáciou s Marianom K. pomocou aplikácie Threema. Jankovská následne odcestovala na plánovanú dovolenku a zatiaľ nereagovala na to, či odíde zo svojho postu dobrovoľne.

K odchodu Jankovskú vyzvala aj prezidentka Zuzana Čaputová. Premiér Peter Pellegrini je presvedčený, že je na Jankovskej zvážení, či táto situácia pomáha jej alebo strane, ktorá ju do vysokej funkcie nominovala.

Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) podľa informácií agentúry SITA požaduje od Jankovskej, aby sa sama vzdala funkcie štátnej tajomníčky a navyše prehodnocuje svoje ďalšie kroky v tomto prípade. Gál môže napríklad podať návrh na jej odvolanie, rozhodnúť o tom však musí vláda.

Viac o téme: Kočnerova Threema

Viac k témam: minister spravodlivosti SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Štátna tajomníčka Jankovská zvolala brífing, zrejme sa vyjadrí k údajnej komunikácii s Mariánom K. © SITA Všetky práva vyhradené.