gtag('config', 'UA-130501671-1');

3.9.2019 (Webnoviny.sk) – Premiér Peter Pellegrini verí, že situácia sa po odchode Moniky Jankovskej z funkcie štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti upokojí. Takisto si myslí, že teraz by mali nasledovať odchody ďalších verejne činných osôb, ktoré sa s Marianom K. stretávali.

Premiér uviedol lídra Obyčajných ľudí a nezávislých osobností Igora Matoviča a predsedu SaS Richarda Sulíka. „Pevne verím, že títo dvaja páni budú nasledovať kroky štátnej tajomníčky. Odteraz všetky ďalšie skutočnosti musia preverovať už len orgány činné v trestnom konaní,“ povedal v utorok Pellegrini vo videu, ktoré zverejnil na svojej facebookovej stránke.

Tvrdí, že od začiatku prípadu bol jeho postoj jasný – že rozsudky vynášajú súdy, nie ulica a médiá. Dodnes nedisponuje konkrétnymi dôkazmi, vďaka ktorým by mohol vyvodiť politickú zodpovednosť. Ak by nimi disponoval, urobí tak bezodkladne.

V prípade, ak sa vám video nezobrazilo, kliknite sem

Viac o téme: Kočnerova Threema

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Po odchode Jankovskej by mali podľa premiéra Pellegriniho odísť aj Sulík a Matovič © SITA Všetky práva vyhradené.