gtag('config', 'UA-130501671-1');

3.9.2019 (Webnoviny.sk) – Pri samovražednom útoku Talibanu na medzinárodný komplex v afganskom Kábule v pondelok v noci zahynulo 16 civilistov, ďalších 119 ľudí utrpelo zranenia. Nahnevaní obyvatelia preliezli cez múr do komplexu Green Village, ktorý je častým cieľom útokov, a časť z neho podpálili.

V utorok ráno z oblasti stúpal hustý čierny dym. V komplexe sídlia viaceré medzinárodné organizácie a penzióny.

Výbuch na ulici pred komplexom zničil niekoľko domov. Výbušniny boli ukryté v traktore a bezpečnostné jednotky zastrelili tiež piatich útočníkov. Po útoku zachránili podľa hovorcu afganského ministerstva vnútra Nasrata Rahímího približne 400 cudzincov.

Ozbrojenci pritom zaútočili iba niekoľko hodín po tom, ako americký vyslanec Zalmay Khalilzad informoval afganskú vládu o všeobecnej dohode s hnutím Taliban, na základe ktorej opustí krajinu do 135 dní od uzavretia dohody päťtisíc amerických vojakov. Celkovo sa v krajine nachádza 20-tisíc vojakov americkej armády a Severoatlantickej aliancie (NATO).

Viac k témam: Kábul, samovražedný útok, Taliban
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Taliban zaútočil na medzinárodný komplex v Kábule, z oblasti stúpal hustý čierny dym © SITA Všetky práva vyhradené.