gtag('config', 'UA-130501671-1');

4.9.2019 (Webnoviny.sk) – Ďalší postup v prípade Moniky Jankovskej je na predstaviteľoch súdnej moci. Uviedol to pred stredajším rokovaním vlády SR premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

Pellegrini nevie viac informácií

Predseda vlády novinárom viackrát zopakoval, že nič o prípade údajnej komunikácie Jankovskej s Mariánom K. nevie, ani nie je orgán činný v trestnom konaní.

„Ešte raz, je to v rukách polície a prokuratúry. Ak niekto poruší zákon a koná tak ako nemá, je potrebné, aby bolo také správanie sa spravodlivo potrestané. V súčasnej situácii neviem viac informácií,“ povedal Pellegrini.

Návrh na odvolanie Jankovskej

Premiér tiež ozrejmil, že už na stredajšom rokovaní vlády podá minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) návrh na odvolanie Jankovskej z funkcie. O mene nového štátneho tajomníka, či tajomníčky zatiaľ rozhodnuté nie je. „Zatiaľ sme sa o tom vôbec nerozprávali,“ dodal premiér.

Podľa jeho slov je aj v zahraničí bežné, že sudcovia pôsobia v politike či naopak. „Ja osobne neviem, či je niekto v súčasnosti diskvalifikovaný alebo nie. Nie som o tom oprávnený rozhodovať,“ uviedol Pellegrini na margo návratu Jankovskej do talára.

Monika Jankovská bude pôsobiť na trestnom úseku bratislavského krajského súdu, kam sa nechala preložiť na vlastnú žiadosť z Trenčína.

Viac o téme: Kočnerova Threema

Viac k témam: minister spravodlivosti SR, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Ďalší postup v prípade Jankovskej je podľa premiéra Pellegriniho na predstaviteľoch súdnej moci © SITA Všetky práva vyhradené.