gtag('config', 'UA-130501671-1');

4.9.2019 (Webnoviny.sk) – Generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Milan Ivan sa zásadne dištancuje od tvrdení opozičného poslanca Národnej rady SR Jozefa Rajtára, že je „Bödörov človek“.

Zbor väzenskej a justičnej stráže tým reaguje na tvrdenia poslanca za SaS, že Ivan „nedávno robil pre firmu, ktorá je napojená na Norberta Bödöra“.

Ivan však podľa stanoviska ZVJS pre nitrianskeho podnikateľa nikdy nepracoval a nemá žiadnu vedomosť o tom, že by spoločnosť, v ktorej bol zamestnancom, bola nejakým spôsobom napojená na firmu nitrianskeho podnikateľa.

Obáva sa možného úteku

Rajtár v stredu na brífingu tiež uviedol, že sa obáva možného úteku obvineného podnikateľa Mariana K. Ten je vo väzbe v Leopoldove, v pondelok by sa však mal zúčastniť na pojednávaní v kauze miliónových zmeniek v bratislavskom Ústave na výkon väzby.

Rajtár v tejto súvislosti uviedol, že presun pojednávania zo Špecializovaného trestného súdu v Pezinku do Bratislavy žiadal samotný Marian K. a ZVJS mu v tomto vyhovel, keď súdu presun odporučil.

„V súvislosti s uvádzanými potenciálnymi hrozbami, že menovaný obvinený bude v prostredí, z ktorého by mohol podľa poslanca Rajtára „ľahšie utiecť“, uvádzame, že každý ústav na výkon väzby vrátane ústavu Bratislava je zaradený do maximálneho stupňa bezpečnosti,“ konštatuje v tejto súvislosti ZVJS. Odvoláva sa aj na stanovisko Špecializovaného trestného súdu, ktorý sa s presunom pojednávania stotožnil.

Trestné oznámenie na viacero osôb

„Zároveň pripomíname, že zasadacia miestnosť ústavu bola prerobená a vytvorená na účely súdnych pojednávaní pre zníženie možnosti vzniku mimoriadnych udalostí týkajúcich sa pojednávaní a predvádzaní obvinených na tieto pojednávania pri páchaní závažnej trestnej činnosti ešte v roku 2000. V Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Bratislava sa na požiadanie jednotlivých súdov konajú pojednávania rôzneho charakteru a na požiadanie jednotlivých prokuratúr aj dohody o vine a treste,“ dodal ZVJS.

Poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Jozef Rajtár v stredu podal na generálnu prokuratúru trestné oznámenie za krivé obvinenie a zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Trestné oznámenie podal na viacero osôb. Jednou z nich je aj podnikateľ Marian K.

„Zo zverejnenej komunikácie cez aplikáciu Threema vyplýva, že sa Marian K. snažil o moju diskreditáciu,“ uviedol ako dôvod Rajtár. Tvrdí, že Marian K. zisťoval jeho číslo aj e-mailovú adresu, aby ho mohli sledovať.

VIAC O TÉME: KOČNEROVA THREEMA

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk – Nie som Bödörov človek, vyhlásil šéf väzenskej stráže a dištancuje sa od tvrdení Rajtára © SITA Všetky práva vyhradené.